Máté Claudia photography

Fogyás+Egészség=Dietetikus

Sokan küszködünk a túlsúllyal, az egészséges életről meg csak álmodunk, mert annyi minden “egészség tipp” befolyásol minket, hogy az már megszámolhatatlan.

 

Ilyen fogyókúra, olyan fogyókúra, nekem ez vált be nekem meg az…

És persze ezek után kipróbálom azt a nagy csodát, amitől a kolléganőm, barátnőm lefogyott és nem, hogy fogyok hanem még hízok is tőle, és ha azt gondoltam, hogy az energiaszintem nem lehet lejjebb már, hát tévedtem.

A nagy elkeseredettségben meg mit tudunk csinálni? Hát koplalunk mert az “aztán legalább hat”!

Ja ja, addig amíg valami apróságot meg nem eszünk mert akkor aztán tízszeres sebességgel ugranak fel a kilók, mivel a szervezetünknél azt  a kódot váltottuk  ki a koplalással, hogy raktározz, raktározz!

 

Szerintem értitek miről beszélek.

Igen, igen ez az az ördögi kör amelytől oly sokan meg szeretnénk szabadulni.

 

Én sokáig a “szerencsés”, vékony emberek közé tartoztam, pajzsmirigy betegségem ellenére is, ami ritkaság. Mivel ennek a betegségnek az egyik legrosszabb mellékhatása a hízás. Amibe aztán pár éve én is belecsöppentem. Rengeteget foglalkoztam az egészségemmel testileg és lelkileg is. Sokat olvastam, tanultam és tettem is az egészségemért, addig a pontig amíg sajnos elhatalmasodott rajtam ez az egész! És ezt nem feltétlenül a felszedett kilókra értem, bár az is zavart, hanem az a mérhetetlen rossz közérzet. Szörnyű még leírni is, hogy mennyit szenvedtem. Az örökös gyengeség, haspuffadás, gyomorgörcs, emésztészavar. Nem volt szünet egy percre sem! Mindig volt valami, ami épp fájt! 

 

Ebből lett aztán elegem, mivel úgy éreztem, hogy minden tőlem telhetőt megtettem, de be kellett látnom, hogy ez már megfelelő segítség nélkül nem megy! Ezért fordultam Heszberger Edinához aki dietetikus és táplálkozási szakértő. Edina készséggel adott egy időpontot amit alig bírtam kivárni! Izgatott voltam, hogy és miként fog zajlani a konzultáció és a gépi mérés. Mi derül ki, mi sem, hogy lesz tovább stb… El nem tudtam képzelni ennek a menetét, mivel korábban nem vettem részt még hasonlón sem!

 

Edina egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott, tündéri személyiség. Ahogy elmondta nagy vonalakban mire számítsak, hogy fog történni az állapotfelmérés, azonnal tudtam, hogy jó kezekben vagyok!

 

Edina a Metodic módszerrel vizsgált engem, több órán keresztül, ami szintén egy nagyon jó érzés volt számomra, mivel ez nem az a hely ahol 10-20 percben megmondják, hogy kb. mit egyél, mennyit mozogj aztán kész, boldogulj ahogy tudsz!

Itt nagyon alapos a mérés. Itt aztán minden kiderül, mire vagy allergiás, mire érzékeny, melyek azok az élelmiszerek ami nem jó a te szervezetednek, de az is kiderül, hogy mi bír gyógyító hatással rád! Így rengeteg új étellel, ízvilággal ismerkedtem meg.  Nem koplaltam, éheztem egy percig sem. Nem volt ezentúl soha, hogy ájuldoztam, remegtem mert annyira leesett a vércukrom és még sorolhatnám… Minden kellemetlenségem megszűnt! Energiával teli volt minden napom!

 

Mert ami a lényeg, hogy nem egy adott diétát írnak fel mindenkinek aki épp odatéved, hanem teljesen egyedi, csak a Te anyagcseretípusodnak megfelelő élelmiszerekből és adagokból áll a napi étkezésed! MIVEL NINCS KÉT EGYFORMA EMBER!!!

Engem már ez meggyőzött!!!!

 

Ha Te is hasonló cipőben jársz mint én akkor próbáld ki a módszert! Én tiszta szívvel ajánlom!

 

A továbbiakban összeszedtem minden hasznos információt, hogy átlásd a módszert! Remélem tudok vele segíteni!! Élj Te is egészségesen!

 

 

 

Miért sikertelen a legtöbb fogyókúra? – Válaszok az optimális testsúlyért, az egészségért!

 

„Próbáld ki, nekem bevált!” – gyakran hangzik el ez a mondat ismerősök, barátok között. Tapasztalatból állítja ezt a Metodic Kaposvár dietetikus, táplálkozási szakértője, Heszberger Edina is.

 

A világ szinte minden táján, így Magyarországon is , nők és férfiak milliói vannak túl sikertelen fogyókúrákon, vitalizálást ígérő diétákon. Hetekig, hónapokig tartó szenvedés, lemondás és általában sok-sok elköltött pénz után az eredmény legtöbbször csupán a kúra ideje alatt látható.  Nem egyedi, hogy a fogyókúrázó később több kilót szed föl, mint amennyit leadott.   

A témáról a Metodic Kaposvár dietetikus, táplálkozási szakértője, Heszberger Edina beszél.

 

 

— Induljunk ki abból az alapvető tényből, hogy különbözőek vagyunk. Azonban nem elég csupán az alkattal magyarázni az elhízást, és az alacsony energiaszintet. Mélyebbre kell ásnunk, egészen a forrásokig, a táplálkozásig, mert nemcsak kívül, de belül sem vagyunk egyformák. Több évtizedes kutatások, vizsgálatok is alátámasztották, hogy az anyagcserénk különbözősége határozza meg a táplálékok hasznosulását, vagy éppen káros hatását a testünkben. Ez az oka annak, hogy nem működnek a sablon diéták, hiszen ugyanannak a tápláléknak más a hatása az eltérő anyagcseretípusba tartozó szervezetre nézve.

Gondoljuk csak végig: egy eszkimónak és egy indiainak is más élelemre van szüksége ahhoz, hogy teste optimálisan tudjon működni.  A nem megfelelő táplálék folyamatosan irritációnak teszi ki a testet, amelyből kialakulhatnak az allergiák, majd a betegségek. Mindenkinek szüksége van napi minimum kalória bevitelre. Ha a diétázó a szükséges minimum alatti mennyiséget fogyasztja, akkor rövidtávon lehet, hogy jobban érzi magát, de a szervezete ez idő alatt úgynevezett „vész-üzemmódba” kapcsol, és ha a diéta után visszatér a régi étkezési szokásaihoz, onnantól a szervezet mindent tartalékolni fog. Ez vezet a visszahízáshoz, a jojó-effektushoz.

Mire alapozza a Metodic-módszer a személyre szabott táplálkozási tanácsadást?
—  50 év kutatási eredményei bizonyítják módszerünk hatásosságát. Egy német orvostechnikai műszer segítségével először meghatározzuk páciensünk anyagcsere típusát. Ennek megfelelően állapítjuk meg, mit kell ennie ahhoz, hogy a szervezete az idegrendszerét-, a hormonrendszerét-, és az emésztőrendszerét tekintve egyensúlyba kerüljön.  Manapság divatos a koleszterinmentes és szénhidrátszegény étrendet ajánlani, pedig az nem minden szervezet számára lehet hatékony és elégséges. Bármilyen furcsának tűnik, vannak olyan típusú emberek, akiknek jó minőségű szénhidrátokban gazdag étrendet kell fogyasztani, ezáltal érik el az optimális testsúlyukat és nyerik vissza energiájukat. Másoknál pont az ellenkezője igaz, fehérjékben és zsírokban gazdag táplálékra van szükségük. Ezért is fordulhat elő, hogy családon belül az azonos táplálkozási szokás az egyik embernél nem okoz túlsúlyt, a másiknál viszont igen.

Mit tudhatunk meg a méréskor?
— A mérés eredményeiből az anyagcsere típust deríthetjük ki, ami alapján meghatározható, hogy a páciensnek milyen gyakran, mennyi fehérjét, zsírt és szénhidrátot kell fogyasztani. Tehát nem csak a bevitt kalória mennyisége a fontos, hanem az összetétele is. Ezért egyénenként állítom össze a mintaétrendet. Olyan élelmiszerlistával kiegészítve, ami segíti a páciens mindennapi helyes táplálkozását.

Mi történik a szervezetben a változtatások hatására?
— A helyes étrend természetes „mellékhatásaként” normalizálódik a testsúly, szabályozódik a vércukorszint, a vérnyomás, elmúlhat a reflux, megoldódhat akár egy pajzsmirigyprobléma is. Erősödik az immunrendszer és megnövekszik az energiaszint, mert felszabadul az az energia, amit a test eddig a nem megfelelő táplálék feldolgozására fordított. A Metodic-módszer azért több, mint a sablon diéták, vagy a divatos fogyókúrák, mert az egészséget szem előtt tartva veszi figyelembe a szervezet egyedi genetikai, és életviteli sajátosságait.

 

tovább a cikkre:

http://kapos.hu/hirek/egeszsegugyi_anyagok/2013-01-22/miert_sikertelen_a_legtobb_fogyokura_-_valaszok_az_optimalis_testsulyert_az_egeszsegert_.html

 

Metodic – Egyénre szabott táplálkozási módszer

 

 

Anyagcseretípust meghatározó ingyenes kérdőív:

Anyagcseretípust meghatározó ingyenes kérdőív

 

Változatosság, mértékletesség: cél a tudatos táplálkozás

Egyre tudatosabban táplálkoznak a magyarok, derült ki a GfK legfrissebb felméréséből, s mind többen figyelnek az ideális testsúlyuk megtartására vagy elérésére.

– Magam is tapasztalom, egyre többen figyelnek rá, mit esznek – magyarázta Heszberger Edina kaposvári dietetikus és táplálkozás-szakértő. – Ám általános tanácsot nem lehet adni, hiszen valójában egyénre szabott, kinek mi használ, azaz attól, hogy elvileg egészséges valami általánosságban, személyre lebontva nem feltétlenül igaz.
A dietetikus elismerte, a minőségi élelmiszerek drágábbak, mint a kevésbé egészségesek, ám ez nem feltétlenül jelenti, hogy a tudatosan táplálkozóknak sokkal többet kell költeniük étkezésre.
– Ha az ember odafigyel, mit eszik – jegyezte meg Heszberger Edina –, rengeteg olyan élelmiszer kikerül az étrendjéből, melyre korábban költött, s ezzel spórolhat. Összességében szerintem a tudatos táplálkozás maximum tíz százalékkal drágítja az étkezési költéseket.

Ahhoz persze, hogy értelme és hosszú távon eredménye legyen az egészséges táplálkozásnak, elsőként szakítani kell a szokásokkal, vagyis a tudatos táplálkozás leginkább fejben dől el.
– Azt is meg kell választani, melyik módszer a legjobb az egyén számára – folytatta a dietetikus –, ugyanis annak semmi értelme, hogy megannyi irányzatba belekapjon az ember. A testi igényeknek megfelelő táplálkozás a lényeg, vagyis például valakinek káros a sok tej, másnak kifejezetten hasznos.
Heszberger Edina szerint az egészséges táplálkozás nem azt jelenti, hogy sok mindenről le kell mondani, hiszen éppen a változatosság az egyik legfontosabb szempont a tudatos táplálkozásnál. A másik pedig a mértékletesség, vagyis bizonyos dolgokról le kell tudni mondani.
– Az édesség például senkinek sem hasznos – mondta a táplálkozás-szakértő –, persze akad, akinek a szervezete jobban tolerálja a bevitt cukrot, azaz kevésbé hízik tőle. Megfelelő étrend mellett azonban nem kell teljesen lemondani róla, csak éppen tudni kell, mikor, s főleg mennyit szabad belőle. Ha valaki szereti például a süteményeket, mértékkel, de nyugodtan fogyassza, hiszen az egészséges táplálkozás célja éppen nem az önsanyargatás, hiszen utóbbi pszichikai problémákat okozhat.

 

Tovább a cikkre: https://www.sonline.hu/somogy/kozelet-somogy/valtozatossag-mertekletesseg-cel-a-tudatos-taplalkozas-694341/

 

Metodic Szeged – Anyagcseretípus mérésen alapuló módszer

 

 

Amennyiben tetszett a cikk és szeretnél többet megtudni rólam, kattints weboldalamra: 

http://claudiaphotography.wixsite.com/claudiaphotography

 

Fogyjunk le sütőtökkel!

Az ősz egyik legnagyobb adománya, hogy sütőtököt süthetünk, aminek már az illata is mennyei. Nem is hinnénk, hogy van olyan finomság ami még az alakunkra is jó hatással van!

Íme néhány tipp, praktika és persze finom recept, hogy fogyhatunk, vagy őrizhetjük meg az alakunkat és milyen hatással van pl. az emésztésünkre vagy, hogy szépíti meg a bőrünket a sütőtök!

 

Kisöpri a bélrendszert, segíti a fogyást: így használd a sütőtököt

 

 

Egy tucat szuper receptet mutatunk sütőtökből, ami támogatja a diétádat, laktat, finom, ráadásul egészséges.

 

Sütőtökös receptek fogyókúrához

A sütőtöknek éppen most van szezonja, így itt a legjobb alkalom arra, hogy a fogyókúra során is kihasználd a zöldség számos áldásos hatását. A sütőtök 100 grammjában például csak 45 kalória van, ami igen kevés, cserébe viszont tele van béltisztító, laktató rostokkal, karotinnal, C- és B-vitaminokkal, valamint vízhajtó káliummal. Éppen ezért, amíg tart az ősz, és beszerezhető, akár napi rendszerességgel is fogyaszthatod. Megmutatjuk, hogyan készíts belőle sok-sok különféle diétás ételt!

Recept:

A töltött tökhöz válassz kis darabokat. Felezd el, kapard ki a magjukat. Töltsd sóval, borssal, vöröshagymán megpirított darált pulykacombbal. Szórd meg kevés zsírszegény sajttal, tökmaggal, és süsd 200 fokon ötven percig.

 

Tovább a cikkre: https://femina.hu/fogyokura/sutotok-fogyokurahoz/

 

 

Tök minden mennyiségben – Béres Alexandra

 

A sütőtök a szezon kedvence. Finom, édes, tápláló. Remek alternatívája az ebéd utáni édességnek. Ráadásul rendkívül egészséges. Felhasználása sokrétű, legyen szó levesről, muffinról, vagy egyéb süteményről, mindegyikben fantasztikusan finom.

 

 

A sütőtök szorosan kötődik az őszhöz, az ősz hangulatához.

Sárga, narancssárga színe is elárulja, hogy magas a béta-karotin tartalma. Rendkívül jó antioxidáns. Ne feledjük, hogy a béta-karotin zsiradék jelenlétében tud hasznosulni, ezért érdemes mellé olajos magvakat fogyasztani, vagy olíva olajon, vagy vajon párolni, sütni.

 

Egy csésze sütőtökben 49 kcal van. Körülbelül ugyanannyi, mint az almában. Fogyókúrák, diéták részeként segíti a fogyást, hiszen nemcsak, hogy alig viszünk be kalóriát az elfogyasztásával, de utána hosszú ideig nem leszünk éhesek, így elkerülhetjük a „melléevést”, a diéta felborítását.

 

Talán kevesen tudják, hogy 1/3-dal több káliumot tartalmaz, mint a banán. Ez azért fontos, mert a kálium és nátrium megfelelő aránya a szervezetünkben egészségünk, életünk szempontjából létfontosságú. A nátrium és a kálium felel a vízháztartás rendben tartásáért. A magasabb káliumbevitel csökkenti a várnyomást, ami magas vérnyomásban szenvedőknek hasznos lehet.

 

Tovább a cikkre: https://www.beresalexandra.hu/hirek/tok_minden_mennyisegben

 

 

1 hét alatt 4 kiló mínusz – fogyj sütőtökkel!

 

A sütőtök nem csak finom, hanem alacsony kalória- és magas rosttartalma miatt a fogyni vágyóknak is ideális táplálék. Ráadásul, fogyás közben a zöldség magas vitamin- és tápanyagtartalma miatt szervezetünk egészséges és fitt marad.

 

A sütőtök az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert, rákmegelőző hatású. Ajánlják szívműködési zavarok ellen, kiváló hashajtó, vízhajtó és béltisztító, meggátolja a szervezet túlsavasodását, gyulladáscsökkentő hatása miatt régen égési sérülések utókezelésében borogatásként használták. Allergia és bőrpanaszok ellen (pattanásos bőrre kifejezetten) is javallott.

 

 

Fogyis tökleves:
Hozzávalók: 30 dkg tök, 2 húsleveskocka, egy marék finommetélt, ízlés szerinti mennyiségű zsenge, vegyes leveszöldség és petrezselyem

Elkészítés: A tököt tisztítsd meg, vágd nagyobb darabokra. Öntsd rá 1,5 l hideg vizet, tedd bele a feldarabolt leveszöldséget, és főzd meg. Amikor kicsit megpuhult, kapard ki a héjából, és főzd tovább! Végül add hozzá a húsleveskockákat, és ha feloldódtak, főzd bele a finommetéltet. Tálaláskor hintsd meg finomra vágott petrezselyemmel.

 

Tovább a cikkre: http://www.mindmegette.hu/sutotokdieta-41522/

 

5 ok, amiért érdemes sütőtököt enned

 

 

Finom és diétás

Ami finom és édes, az nem feltétlenül hizlal, jó példa erre a sütőtök. Mindössze 80 kalóriát tartalmaz 100 grammja, zsírtartalma elenyésző, 90%-a víz. Tápanyagban igen gazdag: rengeteg kalcium, magnézium, cink, vas, réz, mangán, B-, C- és E-vitamin, karotin és biotin van benne. Sütve a legfinomabb, a rossz szokást, hogy megcukrozod a tetejét, viszont felejtsd el, mert ezzel máris egészségtelen fogássá változtatod.

 

Szépíti az arcbőrt

A sütőtökben természetes gyümölcssav és A-vitamin található, amely csodákat művel az arcbőrrel. Az A-vitamint retinolként a különböző ránctalanító termékekben mind megtalálod. Antioxidánsai segítik a kollagén-építést. Ám nemcsak érett bőrre ajánlható, mivel nyugtat és hidratál is, így a problémás, érzékeny arcbőrrel is csodát tesz. Helyreállítja a bőr faggyúháztartását, segítségével felvehetjük a harcot a makacs pattanásokkal is.

 

Megszünteti a gyomorproblémákat

A sütőtök nem véletlenül a babaételek kedvenc alapanyaga, hiszen tápanyagban dús, mégis nagyon könnyen emészthető. A feng shui szerint föld elemű étel, amely a test közepét erősíti, így védi a gyomrot. Candida esetén a legjobb ellenszer, mivel a sütőtök-fehérje legyőzi az élesztőgomba fertőzéseket. Napjaink betegsége, a túlzott gyomorsav-termelés ellen is hatásos.

 

Tovább a cikkre. https://wellnesscafe.hu/wellness/2017-10/5-ok-amiert-erdemes-sutotokot-enned/

 

Amennyiben tetszett a cikk és szeretnél többet megtudni rólam, kattints weboldalamra: 

http://claudiaphotography.wixsite.com/claudiaphotography

Hogy kezdj el mozogni?

Ez az a téma, amiről még írni is nehéz annak, aki nincs benne a mindennapi mozgásban.

De tudomásul kell venni mindenkinek, hogy a rendszeres mozgás, nagyon is fontos, ha egészségesek szeretnénk lenni!

Itt most sok hasznos tippet, trükköt találhatsz, hogy kezd el a mozgást, és ami még fontosabb, hogy maradhatsz motivált, hogy tudod úgy csinálni, hogy ne szenvedés legyen hanem egy életforma!

 

 

Így kezdj el edzeni, akkor is, ha még sosem voltál rosszabb formában

 

Ha nem érezzük jól magunkat a bőrünkben, emberfeletti erőfeszítést igényel, hogy edzésprogramba kezdjünk! De azért ne add fel – most ebben segítünk pár hasznos tippel.

Ne keress kifogásokat!

Most túl fáradt vagyok. Egyébként is dolgoznom kell. Vacsorát kell főznöm. Olyan rossz az idő. Ismerősek a banális kifogások? A szíved mélyén te is tudod, hogy simán beleférne egy-másfél órát rászánnod a mozgásra. A jó hír, hogy csak egyszer kell megugranod ezt az akadályt, és utána már könnyebben rászánod majd magad.

Találj olyan mozgásformát, amit szeretsz!

Ne kényszerítsd magadra a futást, vagy az aerobikot, ha közben csak szenvedsz! Találj egy olyan edzéstípust, amit valóban élvezel – így meglesz az a belső motiváció, ami alkalomról alkalomra visszaterel majd az órára.

Kezdd kicsiben!

Fogadd el, hogy minden kezdet nehéz. Haladj kis lépésekben, ahogy jólesik, és mindig légy büszke magadra, akkor is, ha csak fél órát sikerült tornáznod vagy futnod. Előbb-utóbb észre sem fogod venni, hogy elrepült az idő.

Tovább a cikkre: https://www.nlcafe.hu/eletmod/20161026/edzes-elkezdese/

 

 

Hogyan kezdjünk el rendszeresen mozogni?

Eszter Gottschall

 

Hogyan kezdjen el mozogni egy túlsúlyos vagy mozgáshiányos ember?

Miként álljon neki a fogyókúrának, aki komoly túlsúllyal rendelkezik? A kulcs a körültekintés és a fokozatosság. Aki nem kapkodja el a dolgot, komoly hosszútávú előnyökre tehet szert.

Túlsúlyosként óvatosan kell indulni

Mindez távolról sem azt jelenti, hogy a rendszeres edzésre szólító tanács akár az ő esetükben is hibás lenne, épp ellenkezőleg. Mindössze annyit tesz, hogy túlsúlyosként óvatosan, megfontoltan kezdjünk bele, és olyan sportágat válasszunk, ami nem ró pluszterhelést az ízületeikre. Először is, kérjünk szakszerű, orvosi tanácsot, mielőtt sportolni kezdünk. Akár plusz kilókkal, akár egyszerűen hosszabb inaktivitás után vágunk neki az aktív életnek, nagyon fontos, hogy kíméletesen kezdjük, és apró lépésekben haladjunk: mindez nemcsak a terhelés fokozatos növelése – és így az esetleges veszélyek kivédése – miatt elengedhetetlen, hanem azért is, mert ezzel a módszerrel több sikerélményhez jutunk, és könnyebben maradunk motiváltak.

Mit válasszunk?

Túlsúlyosoknál nagyon fontos tehát, hogy a kondíciójuknak megfelelő, az ízületeiket kímélő sportágat válasszanak, ha így tesznek, hosszú távon, amint a súlyfelesleg apadni kezd, a mozgás az ízületek hasznára válik.

Séta, gyaloglás

Bárki, bármilyen életkorban elkezdheti a sétát. Nem jár bonyodalmakkal és költségekkel, és rengeteg kutatási bizonyította a gyaloglás a teljes testet érintő jótékony egészségügyi hatásait.
 

Tovább a cikkre: https://www.hazipatika.com/eletmod/mozgas/cikkek/hogyan_kezdjen_el_mozogni_egy_tulsulyos_vagy_mozgashianyos_ember/20160305130731

 

HOGYAN KEZDJ EL MOZOGNI?? VLOG

Kovács Ramóna

Sziasztok! Rengetegen írtatok, hogy mikor és hogyan kezdjetek el edzeni, sportolni. Ezért arra gondoltam, hogy ezt ebben a videóban összefoglalom nektek, illetve különböző tanácsokat, ötleteket adok nektek az induláshoz. Remélem motiválni tudlak titeket, és miután megnéztétek a videót ki is próbáljátok az első edzésemet! Hajrá, hajrá!!

 

 

Kezdjünk el mozogni! 7 tipp, hogy könnyebb legyen nekivágni

 

Csináljuk, ami jó nekünk

Ahhoz, hogy néhány alkalom után ne adjuk fel a testmozgást, nem elég azzal tisztában lennünk, hogy milyen pozitív hatással van a sport az egészségünkre. Csak úgy maradhatunk motiváltak, ha megtaláljuk a számunkra ideális edzésformát.

 

Tisztázzuk a célunkat

Természetesen az sem mindegy, hogy mi a célunk: fogyni akarunk vagy javítani az állóképességünkön, esetleg egyes izomcsoportokat szeretnénk alaposan kidolgozni?

 

Figyeljünk az étkezésre

Amikor belevágunk a rendszeres testmozgásba, sokszor a táplálkozásunkon is változtatunk: elkezdünk diétázni. A sport azonban felemészti az energiáinkat, ezért mindig figyeljünk arra, hogy az étrendünk megfelelő arányban tartalmazzon szénhidrátot, fehérjét, rostot és vitaminokat.

 

Tovább a cikkre: http://www.blikk.hu/eletmod/egeszseg/kezdjunk-el-mozogni-7-tipp-hogy-konnyebb-legyen-nekivagni/3fh4hbh

 

 

Szeresd meg velem a futást! Tippek kezdőknek és fogyni vágyóknak – csivettka

Drága Csivettánsok!! Anno a Hogyan fogytam le 10 kilót? c. videómban említettem Nektek, hogy tudatosan kezdtem el rendszeresen mozogni és a futást is beiktatni az életembe, amit azelőtt nem kicsit utáltam. Némi olvasgatás után eltántoríthatatlan voltam, meg voltam győződve, hogy ha másnak is megy, akkor nekem is! Azóta akkor is kardiózok a kondiban, ha egyébként nem kellene… Íme pár tipp hogyan szerettem meg a futást és mit javaslok saját tapasztalatomból merítve a kezdő és elszánt futóknak. *Fontos, hogy először heti 2-3 alkalommal fuss! **Mindig legyen nálad víz! ***Bemelegítéssel kezdj és nyújts a végén! Említett alkalmazások: iMUSIC Runtastic

 

Hol, hogyan, mit és mennyiért sportolj? | MySchool

Andinak elég komoly tapasztalata van sport téren. Erősítés, alakformálás, versenyzés, boldogság, jó kondi… Mindent elmond nektek!

 

 

Mindenképpen otthon akarsz edzeni? Ezeket a szabályokat tartsd be!

Tény, hogy a rendszeres testmozgást végzők 90 százaléka képtelen otthon edzeni. Sokan évente többször hozzákezdenek, de aztán különböző okok miatt mindig abbahagyják. Ahhoz, hogy az otthoni edzés sikeres legyen, több szabályt is be kell tartani. Hogy melyek ezek? Katus Attila elárulja!

 

Otthoni erősítő és kardióedzés 

Természetesen a több millió forintos professzionális gépeket, az edzőtermekben könnyen elérhető szakmai segítséget, a tágas teret és egyéb speciális körülményeket nem tudjuk maradéktalanul pótolni. Ám ahhoz, hogy otthon napi szinten mozogjunk egy kicsit, nincs feltétlenül szükség elsőrangú fitneszgépekre vagy súlyzókészletre. Hogy mire is gondolok pontosan? Elárulom! Az alábbi gyakorlatok minimális eszközigényűek, hamar elvégezhetők, és formálják a test minden főbb izomcsoportját! 

 

Tovább a cikkre: http://www.life.hu/ez-zsir/20160509-az-otthoni-edzes-szabalyaiba-katus-attila-avat-be.html

 

 

Saját testsúlyos edzés / otthoni edzés – avagy hogyan kezdjünk hozzá!?

Belevágnál az életmódváltásba? Elkezdenél edzeni, de nem tudod hogyan kezdj hozzá? Adok pár tippet, ami remélem hasznos lesz számodra, illetve mutatok pár saját testsúlyos gyakorlatot is, amit akár otthon is elkezdhetsz végezni. Húzódzkodáshoz be lehet szerezni ajtóra szerelhető eszközöket, én is azon kezdtem.

 

Az első edzés – Hogyan kell elkezdeni a mozgást?

 

Mindenkinek van az életében olyan időszak, amikor hosszú kihagyás után érzi úgy, hogy ideje elkezdenie újra mozogni. Ilyenkor leülünk és azon gondolkozunk, mi hozza a leggyorsabb eredményt. Ennek következményeként elmegyünk egy nagyon dinamikus aerobik órára vagy nekiállunk lefutni a maratont és két-három alkalom után rájövünk, ezt mi mégsem bírjuk és ismét abbahagyjuk a mozgást. Egy jól megválasztott mozgásforma, sok türelem és némi átgondolás elég ahhoz, hogy ne csak fellángolás legyen a mozgás elkezdése, hanem végre egyszer végig tudjuk csinálni és büszkék lehessünk magunkra, hogy milyen sokra vagyunk képesek.

 

Az első edzés – Fizikailag és lelkileg rá kell hangolódni a mozgásra

Legelőszöris fizikailag és lelkileg is fokozatosan kell ráhangolódni a mozgásra, az új életformára, hogy könnyen vegyük az akadályokat és elérjük kitűzött céljainkat. Szervezetünknek idő kell ahhoz, hogy a szokottnál nagyobb terhelést és erőkifejtést megfelelően bírja. Ehhez türelem kell. Néhány edzés után ne várjunk még látványos változást. Először az állóképességünk fog fejlődni, és ha nem a derékbőséget méregetjük folyamatosan, hanem észrevesszük azt, hogy könnyebben szaladunk a gyerek után vagy hogy már sokkal könnyebben cipeljük a teli szatyrokat, erőt, kitartást ad a további edzésekhez.

 

Napi 30 perc – Fokozatosan kezdjünk el mozogni!

Kezdetben érdemes napi harminc perces mozgást beiktatni a mindennapjainkba, ami lehet egy hosszabb séta is. Ne essünk abba a hibába, hogy rögtön egy kemény stepaerobikkal kezdünk vagy a legnehezebb súlyzókat kezdjük el emelgetni. Nézzük meg a termek órakínálatát és ne szégyelljünk egy gerinctornára vagy pilates órára bemenni. Csalóka az elnevezés, mert bár könnyűnek tűnhet az óra, mégis nagyon hatásosan bemelegítik és megmozgatják az elmerevedett, legyengült izmokat. Ha a futás gondolatával kacérkodunk, azzal sincsen semmi gond, de tartsuk szem előtt itt is a fokozatosság elvét. Elég, ha kezdésnek egy kör futás után egy kört sétálunk. Később emelhetjük a lefutott körök számát és meglepődve fogjuk tapasztalni, hogy egyre többet vagyunk képesek futni egyre kevesebb sétával.
 

Ne adja fel az edzést! Legyen kitartó!
Kezdőként vagy újrakezdőként gyakran előfordul, hogy jönnek akadályok és kifogások, miért is kellene hanyagolni a mai edzést. Ilyenkor lebeszéljük magunkat, mert nagyon hideg van vagy éppen nagyon meleg, de egy vacsora megfőzése is felmerül akadályként. Legyünk tisztában azzal, mik lehetnek nálunk a tipikus kifogások és ha kell, keressünk valakit, aki megfelelően támogat döntésünkben és kitartásunkban. Ha kell, szervezzünk be magunk mellé egy edzőtársat, aki motivál arra, hogy bármi is történik, akkor is tartjuk magunkat elhatározásunkhoz. Egy alaposan megtervezett és leírt edzésterv is sokat segít, így pontosan látjuk, mit kell megtennünk és szembesülhetünk azzal is, mennyi edzést hagytunk ki éppen kitartásunk hiányában.

 

Tovább a cikkre: http://www.webbeteg.hu/cikkek/sport_egeszseg/10736/hogyan-kell-elkezdeni-a-mozgast

 

 

Amennyiben tetszett a cikk és szeretnél többet megtudni rólam, kattints weboldalamra:  http://claudiaphotography.wixsite.com/claudiaphotography

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!