Máté Claudia photography

Frissítsd fel a fejbőrödet, radírozd!

Eszedbe jutott már, hogy radírozd a fejbőröd? Ugye, hogy nem! 🙁 És persze csodálkozunk, hogy a különböző kenceficék nem hatnak olyan intenzitással a fejbőrünkre és ez miatt a hajkoronánkra sem!

Pedig a legtöbben már nemcsak az arcukat, de egész testüket peelingelik azért, hogy a tápláló arckrémek és testápolók ki tudják maximálisan fejteni jótékony hatásukat!

 

Aki próbálta, az tudja, milyen nagy különbség úgy felkenni egy hidratáló krémet az arcra, hogy előtte le volt radírozva! Ég és föld!

Bizony ezt kell alkalmazni a fejünk búbjával is! Miért is maradna ki?!

 

Ha szeretnéd elsajátítani a fejpeelinget, akkor itt minden hasznos infót megtalálsz!

Próbáld ki és újjászületik a fejbőröd!

 

A saját receptem: 2 kanál só, 1 kanál olivaolaj, 1 kanál sampon.

 

 

Ez történik, ha cukrot adsz a samponodhoz

 

Igen, jól olvastad, cukrot! Lehet, hogy elsőre őrültségnek tűnik így hajat mosni, de állítólag sokkal szebb lesz tőle a loboncod! Hogy miért? Olvass tovább és kiderül!

 

Vajon elég gondosan ápolod a fejbőrödet? Mert bizony, ha egészséges sörényt szeretnél, ezt sem hanyagolhatod el! Gondolj csak bele, az arcápolás is több lépésből áll, ugyanígy a fejbőrödet is tisztítani, hidratálni, sőt még hámlasztani is kell. Dr. Francesca Fusco, egy New York-i bőrgyógyász szerint erre pedig tökéletes eszköz a hagyományos kristálycukor!

 

„Csupán annyi a teendő, hogy egy evőkanálnyi cukrot hozzáadsz a samponodhoz hajmosásnál, ami gyengéden fellazítja és leradírozza a fejbőr felszínét. De persze ne felejtsd el alaposan kiöblíteni a szemcséket” – magyarázta Dr. Fusco a brit Marie Claire-nek. Így sokkal eredményesebben tisztíthatod le a felgyülemlett koszt a fejbőrödről, ami az elhalt hámsejtek eltávolításával új életre kel. Jól hangzik, ugye?

 

Azonban ezt a műveletet, nem szabad túl gyakran végezni a hajadon, ahogy bármely más hámlasztásnál, itt is időt kell hagyni a regereálódásra, különben a fejbőröd nem lesz képes fenntartani a saját, természetes egyensúlyát. A bőrgyógyász ajánlása szerint minden harmadik-ötödik hajmosásnál érdemes beiktatni egy cukros radírozást. Na, te kipróbálod?
 

Tovább a cikkre: https://cosmopolitan.hu/szepseg/2017/01/23/ez-tortenik-ha-cukrot-adsz-a-samponodhoz/

 

 

Mire jó a fejbőrradír?

 

Akármennyire is lépést tartok a szépségügyi újdonságokkal, amikor először hallottam a fejbőrradírról, előjött bennem egy pillanatnyi kétely. Kicsit úgy éreztem, hogy lassan nincs olyan porcikánk, a hajszálaink legvégétől a lábujjkörmeinkig, amelyik ápolására nincs külön, speciális termék. Fejbőrradír? Ne már!

 

Aztán elkezdtem utánanézni ennek a fejbőrradír dolognak, és meglepő módon arra jutottam, hogy nem is butaság ám. Ha jobban belegondolunk, az már régóta nem titok és nem különlegesség, hogy az arcunk és a testünk bőrét időnként illik leradírozni, hogy megszabaduljunk az elöregedett hámsejtektől, és ragyogjon a bőr, valamint, hogy a krémek, testápolók hatóanyagai mélyebbre hatolhassanak a bőrben.

 Ha viszket, akkor lehet, hogy radírozás kell neki.

 

Akkor most nézzük meg mindezt a fejbőr szemszögéből. Az arcunkkal és a testünkkel ellentétben a fejbőrt nem mossuk minden nap, legalábbis nem mindenki mos hajat naponta. Kenegetjük ellenben mindenfélével: szilikonos samponokkal, hajbalzsammal (esetleg olyannal, amit ki sem kell öblíteni), aztán megy rá a hajlakk, a hajhab, a zselé, a száraz sampon, a hajtőemelő, és ki tudja, még hányféle színező vagy formázó termék. És persze a haj és a fejbőr gyönyörűen felszedi városi levegőből rátapadó port, a polleneket, egy-egy meleg napon, vagy edzés közben megtartja az izzadságot. Ezek a cuccok pedig a rendszeres hajmosás ellenére sem jönnek ki teljesen a hajból, lerakódnak, te pedig azt veszed észre, hogy a hajad fénytelen, kezelhetetlen, a fejbőröd pedig nem tud lélegezni, rosszabb esetben pedig zsírosodással, korpával, hajhullással reagál. Nem túl szép kilátások, igaz?

 

No, hát erre van a fejbőrradír. Végülis, ha a hajjal nem fedett testrészeinknek kell időnként a radírozás, akkor a fentiek fényében a fejbőrnek fokozottan kijár, nem? Régebben is voltak olyan tisztító samponok, amelyek leszedték a hajról és a fejbőrről a mindenféle lerakódásokat, de ezek általában durván szárítottak. A fejbőrradír ezzel szemben kímélő. Van a választékban pici szemcséket tartalmazó (ha lehet, olyat válassz, amelyekben természetes szemcsék vannak, a műanyagok ugyanis csúnyán károsítják a környezetet), de olyan is, amelyben a kémiai peelingek elvén enyhe gyümölcssavak oldják fel a nemkívánatos lerakódásokat. A használata nem különösebben bonyolult, egyszerűen csak át kell masszírozni egy kevés radírral a vizes fejbőrt (fejmasszázs, nyami) , külön figyelmet fordítva az esetlen viszkető részekre, majd folytatni a hajmosást. A rendszeres radírozástól pedig a fejbőr felfrissül, szó szerint fellélegzik, a haj fényesebb, könnyedebb lesz. Nem utolsó sorban pedig a samponok gyógyító hatóanyagai is erőteljesebben, a fejbőr mélyebb rétegeiben fejtik ki a hatásukat.

 

Én a The Body Shop Fuji Green Tea fejbőrradírt próbáltam ki, és őszintén szólva teljesen elégedett voltam vele. A nagy nyári melegben jól esett a fejbőrradír mentoltartalma, és az enyhén dörzsölő sókristályok, a termékcsalád friss illatát pedig már régóta szeretem. Kifejezetten jó érzést adott, úgyhogy nálam egy perc alatt beépült a szépségrutinba.

 

Tovább a cikkre: http://zoldsalata.hu/2017/08/mire-jo-a-fejborradir/

 

 

Fuji Green Tea fejbőrradír

 

 

 

Fuji Green Tea frissítő és tisztító fejbőrradírunk igazán mesés élménnyé teszi a hajmosást! Használd minden második vagy harmadik hajmosásnál sampon helyet a makulátlanul tiszta és szép fejbőr haj érdekében. Japán zöld tea levelekkel, mentollal, etióp mézzel és sókristályokkal tisztítja és radírozza a fejbőrt. Nedves hajon úgy habzik mint bármilyen sampon, de intenzíven tisztítja és frissíti a fejbőrt és a hajat is. Egészséges fényt ad a hajnak.

 

-Intenzíven tisztít, radíroz és frissít

-Makulátlanul tisztává, ragyogóvá és puhává teszi a hajat, megemeli a hajtöveket

-Japán zöld tea levelekkel, mentollal és Közösségi Kereskedelmi etióp mézzel gazdagítva

-szilikonmentes formula

 

Használd minden második vagy harmadik hajmosásnál sampon helyett. Masszírozd nedves hajadba és fejbőrödbe majd alaposan öblítsd ki! A legjobb hatás elérése érdekében használd együtt a Fuij Green Tea hajbalzsammal!

 

Itt vásárolgatod meg: https://the-body-shop.hu/fuji-green-tea-fejborradir

 

 

Bőrradírral frissítsd a fejbőrödet – a hajad hálás lesz érte!

 

Próbáltátok már a fejbőrradírt? Még nem? Pedig nagyon frissítő érzés, ráadásul könnyedén megszabadul a fejbőrünk a sok lerakódott szennyeződéstől!

 

Kattints a linke és nézd meg a videót, melyben Nóri megmutatja az ő házi fejbőrradírját: http://www.life.hu/hogyanlegyekjono/20141006-hogyan-legyek-jo-no-borradirral-frissitheted-a-fejborodet-hogy-egeszseges-legyen.html

 

 

A só másképpen

 

Egyre inkább tudatosul bennünk, hogy nem egészséges, ha ételeinkbe sok sót teszünk. Ám ha az ízekről némiképp le is kell mondanunk, a sótól nem kell végérvényesen búcsút vennünk. Másképpen is hasznosíthatjuk. A természetes szépségápolás híveinek például már régóta kedves alapanyaga a só.

 

Radírozza egészségesre!

Ha korpás, zsíros a fejbőre, vagy hajhullással küzd, akkor próbálja ki a fejbőrradírozást! A fejbőrön felhalmozódott elhalt hámsejtek nem hagyják lélegezni a fejbőrt, ezért érdemes havonta egyszer eltávolítani őket. Ideális erre egy 14 gyógynövényből álló mikroszemcsés, speciális fejbőrradír, amellyel 20 percig kell masszírozni a fejet. Előnye, hogy így könnyebben eltűnik a fejbőr gyulladásából származó korpa. A hajmosással a hajnövekedést serkentő szerek is jobban beszívódnak a fejbőrbe. Ne feledje, gomba okozta korpásodásra nem jó ez az eljárás.

 

Tovább a cikkre: https://archivum.ujszo.com/cimkek/egeszsegunkre/2005/07/16/a-so-maskeppen

 

Amennyiben tetszett a cikk és szeretnél többet megtudni rólam, kattints weboldalamra: 

http://claudiaphotography.wixsite.com/claudiaphotography

5 csodás módszer, hogy cukorral szépüljünk!

Kedves Hölgyeim!
Igen, én is csodálkoztam a hír hallatán.

Épp a nyári bikini szezonra készülök, mint ahogy sok Nő társam, és a cukrot épp most akartam kihajítani a kukába, de STOP! Mivel nem úgy szépít ha megesszük (sajnos 😀 ) hanem ha bőrünkre vagy hajunkra tesszük.

Hogy hogyan is működnek ezek a csodás házi, szépítő praktikák? Szakértőink elmondják!
Szépülésre fel!

Ránctalanít, simává teszi a bőrt, és csak 250 forintba kerül
Mi az?
A cukor nem tesz jót a bőrnek, ha eszed, de annál jobb, ha külsőleg használod.

 


A fehér – és a barna – cukor elfogyasztva méreg a szervezetnek, és nincs is rá szüksége, a számos betegség mellett tönkreteszi a bőrt, lazítja a kötőszövetet. Kívülről azonban remekül használható.
Cukor mindig van otthon valószínűleg mindenkinél, így aztán, ha kifogytál néhány kozmetikumból, nem kell a boltba szaladni, mert pótolhatóak.

Cukros kenceficék
A cukor dörzsölő hatását lehet elsősorban kihasználni, különböző keverékekkel minden tesztrészedet megújíthatod vele. A bőr ugyanis körülbelül egy hónap alatt újul meg, és az elhalt hámsejtek szép lassan rárakódnak.
Persze nem maradnak ott végleg, de vékony rétegben is elszürkíthetik a bőrt, mélyebbnek mutathatják a ráncokat és akadályozzák a tápanyagok felvételét a különböző krémekből. Ennek a folyamatnak meggyorsítására találták ki a különböző radírokat.
A cukor azért jó választás, mert bár erős dörzsölő hatása van, a sóval ellentétben nem szárítja ki a bőrt.

Cukros ránctalanító házilag
Ha szép arcbőrt szeretnél, akkor érdemes hetente, zsíros bőrnél, vagy kéthetente, száraz bőr esetében alaposan leradírozni. Így a felületi ráncok kevésbé fognak látszódni, és nem az elhalt hámréteg szívja fel a hidratálókat.
Egy evőkanál cukrot, igazából mindegy, hogy barna vagy fehér, keverj össze egy kevés olívaolajjal, de ha az nincs otthon, akkor a napraforgó is tökéletesen megfelel. Mosd le az arcot, majd nem túl erős mozdulatokkal masszírozd át ezzel a keverékkel. Az olajat joghurtra is cserélheted, az ebben található tejsavak normalizálják a bőrt, különösen a zsíros típusnak tesznek jót, és fokozzák a hatást.

Illatos peeling
A boltban kapható testradírok általában nem olcsók, és számos olyan vegyület lehet bennük, ami igazából nem jó, ha a bőröddel találkozik. Miért ne készítenéd el frissen? A cukrot keverd el némi olajjal, adj hozzá pár csepp illóolajat, majd zuhanyzás közben alaposan dörzsöld át a bőrödet. Miután lemostad, nincs is szükség testápolóra.

Forrás:
http://femina.hu/szepseg/cukor_szepsegapolas/

 

 

Ez történik, ha cukrot adsz a samponodhoz
Igen, jól olvastad, cukrot! Lehet, hogy elsőre őrültségnek tűnik így hajat mosni, de állítólag sokkal szebb lesz tőle a loboncod!

Hogy miért? Olvass tovább és kiderül!

 


Arra már korábban adtunk tippeket, hogyan varázsolhatsz magadnak dúsabb hajkoronát, és mit kell használnod ahhoz, hogy gyorsabban megnőjenek a tincseid. De szoktál azon is gondolkodni, hogy vajon elég gondosan ápolod-e a fejbőrödet?Mert bizony, ha egészséges sörényt szeretnél, ezt sem hanyagolhatod el! Gondolj csak bele, az arcápolás is több lépésből áll, ugyanígy a fejbőrödet is tisztítani, hidratálni, sőt még hámlasztani is kell. Dr. Francesca Fusco, egy New York-i bőrgyógyász szerint erre pedig tökéletes eszköz a hagyományos kristálycukor!

„Csupán annyi a teendő, hogy egy evőkanálnyi cukrot hozzáadsz a samponodhoz hajmosásnál, ami gyengéden fellazítja és leradírozza a fejbőr felszínét. De persze ne felejtsd el alaposan kiöblíteni a szemcséket” – magyarázta Dr. Fusco a brit Marie Claire-nek. Így sokkal eredményesebben tisztíthatod le a felgyülemlett koszt a fejbőrödről, ami az elhalt hámsejtek eltávolításával új életre kel. Jól hangzik, ugye? Azonban ezt a műveletet, nem szabad túl gyakran végezni a hajadon, ahogy bármely más hámlasztásnál, itt is időt kell hagyni a regereálódásra, különben a fejbőröd nem lesz képes fenntartani a saját, természetes egyensúlyát. A bőrgyógyász ajánlása szerint minden harmadik-ötödik hajmosásnál érdemes beiktatni egy cukros radírozást. Na, te kipróbálod?
Forrás:
http://cosmopolitan.hu/szepseg/2017/01/23/ez-tortenik-ha-cukrot-adsz-a-samponodhoz/

 

Összekeverte a kristálycukrot a citromlével és az arcára kente, elképesztő dolog történt
A cukor segítségével selymes, ápolt és egészséges lehet a bőrünk.

 


A cukor megszabadít az elhalt hámsejtektől, hiszen a durvább szemcsék nagyon jó bőrradírok. Keverjünk el egy kevés cukrot olívaolajjal vagy kókuszolajjal (ami egyébként gazdag E-vitaminban). A keverékkel finoman masszírozzuk át a megnedvesített arcot, majd mossuk le langyos vízzel. Az egész testünkre pedig készíthetünk banános, cukros pépet, mellyel amíg a cukor fel nem olvad benne addig masszírozzuk át gyorsan a könyököt, a dekoltázst és a sarkakat.

A másik hasznos tulajdonsága, hogy pórus összehúzó hatása is van, a zsíros bőr számára is kiváló keverék készíthető a cukorral. A pórus tiszítás mellett eltávolítja a mitesszereket, a pattanásokat, sőt az újabbak kialakulását is megakadályozza. Egy kevés cukrot keverjünk el néhány csepp citromlével, ezzel pedig dörzsöljük át az arcot jó alaposan, majd mossuk le hideg vízzel.

Az ajkak ápolásában is segít a cukor: segítségével eltávolíthatjuk az elhalt bőrt. A puha ajkakért nedvesítsük be az egyik ujjunk, mártsuk cukorba, és dörzsöljük át a kiszáradt felületet. Ha ezzel megvagyunk, akkor vastagon kenjük be ajakbalzsammal.

Ha napozni vagy szoláriumozni indulunk, akkor érdemes előtte megszabadulni az elhalt hámsejtektől. Egy nappal előtte dörzsöljük át az egész testünk felületét kristálycukorral.

Forrás:
http://blikkruzs.blikk.hu/stilus/szepsegapolas/osszekeverte-a-kristalycukrot-a-citromlevel-es-az-arcara-kente-elkepeszto-dolog/vz9yv4b

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!